Inspiratiebijeenkomsten Kinderboekenweek Drenthe en Groningen
Het thema van de Kinderboekenweek 2026 is Spot aan! Dit jaar draait alles om optreden, zingen, dansen en theater. Hoe breng je dit thema tot leven in de klas? Tijdens de inspiratiebijeenkomsten ontdek je hoe leerlingen kunnen kijken, onderzoeken, verhalen maken en creatief werken.
K&C, IVN, Biblionet Drenthe en Biblionet Groningen organiseren gezamenlijk inspiratiebijeenkomsten voor de Kinderboekenweek. Tijdens de bijeenkomsten krijgen leerkrachten ideeën voor hun lessen en volgen zij lezingen en workshops.
Bijeenkomsten in Drenthe
In Drenthe waren er twee bijeenkomsten. Op woensdag 2 september 2026 van 15.00 tot 17.30 uur vond een bijeenkomst plaats in Orvelte en op woensdag 9 september 2026 was er een bijeenkomst in Assen.
In Orvelte startte de middag met een lezing van Simon van der Geest, de bekroonde kinderboekenschrijver van onder meer Hart van staal. Daarna maakten de deelnemers kennis met WASO: Writing a Science Opera. Tijdens deze workshop leerden zij van Irma Smegen hoe natuur, kunst, wetenschap en techniek met elkaar verbonden kunnen worden. De middag was bestemd voor leerkrachten van alle groepen in het primair onderwijs.
Bijeenkomsten in Groningen
In Groningen vonden eveneens twee bijeenkomsten plaats. Op maandag 7 september 2026 konden deelnemers van 17.00 tot 20.00 uur deelnemen aan de bijeenkomst in Stadskanaal. Op dinsdag 8 september 2026 vond van 16.00 tot 19.00 uur een bijeenkomst plaats in Winsum.
Schrijver, dichter en docent creatief schrijven Annemarie van den Brink verzorgde een inspiratiesessie. Zij liet zien hoe je met eenvoudige opdrachten alle kinderen aan het schrijven en vertellen krijgt.
Boekentips
Op zoek naar nog meer inspiratie? Deze kinderboeken over kunst en musea zijn mooie aanvullingen om in de klas mee aan de slag te gaan:
- Ik ben een kunstenaar door Marta Altés
- Prinses Arabella in het museum door Mylo Freeman
- Keepvogel en Kijkvogel in het spoor van Mondriaan door Wouter van Reek
- Aap en Mol in het Rijksmuseum door Gitte Spee
- Mauritsmuis serie door Ingrid en Dieter Schubert
Informatie en presentaties nalezen
Bedankt voor je deelname aan een van de bijeenkomsten in Drenthe of Groningen. We hopen dat het programma je heeft geïnspireerd en nieuwe ideeën heeft opgeleverd voor je eigen onderwijs.
Als je er niet bij was, kun je alsnog alles nog eens rustig nalezen of de materialen inzien die zijn behandeld.
